Comunicat!

comunicat sistare program cu publicul

COMUNICAT
Având în vedere evoluţia din ultima perioadă a epidemiei de coronavirus COVID-19 şi pentru limitarea activităţilor colective , în scopul reducerii la maxim a riscului de contaminare cu acest virus, Comitetul Local pentru Situaţii de urgenţă al Comunei Corneşti , a hotărât, ca începând cu data de 16 martie 2020 şi până în data de 31.03.2020 , activitatea de relaţii cu publicul de la nivelul Primăriei Comunei Corneşti să fie sistată. În situaţii excepţionale , accesul în instituţie va fi permis cu respectarea măsurilor recomandate de distanţare socială şi limitarea contactului dintre persoane.
Funcţionarii din primărie vor fi prezenţi la posturi şi vor rezolva solicitările prin mijloacele electronice pe care le au la dispoziţie. Toate solicitările se vor comunica telefonic şi prin fax sau e-mail.
Dorim să se înţeleagă că aceste măsuri vin să protejeze atât angajaţii primăriei cât şi cetăţenii care apelează la serviciile instituţiei.

Preşedinte CLSU Corneşti
Viceprimar Rusu Nicolae