Mesaj important pentru iubitorii de animale

După câștigarea celor trei proiecte europene în valoare de trei milioane de euro, se pare că cifra 3 ne poartă noroc sens în care vă facem cunoscut faptul că fermierul Rus Ilie Mircea din localitatea Tioltiur, născut în localitatea Bârlea, proprietarul unei ferme cu un număr de 100 vaci cu lapte, participant la „Târgul Agraria” – 2017 din localitatea Jucu, Județul Cluj, cu o vacă de lapte din rasa „Bâlțată Românească” Tip Simmental și o junincă din aceași rasă, a căștigat 3 diplome după cum urmează:

1) – Locul II – la categoria vaci de lapte
2) – Locul III – la categoria juninci
3) – TITLUL DE MISS AGRARIA

În calitate de primar al Comunei Cornești doresc să îl felicit pe Iliucă pentru câștigarea primelor diplome din Comuna noastră pentru creșterea exemplară a văcuțelor de lapte, pentru seriozitatea și progresul obținut în zootehnie precum și pentru câștigarea a două proiecte europene:
– SAPARD ferma de vaci în localitatea Tioltiur
– Primul tractor profesional achiziționat în Comuna Cornești, din fonduri europene cu cofinanțare proprie.

Felicitări familiei pentru felul în care au reușit să se mobilizeze, obținând cele mai bune rezultate în domeniul zootehnic în istoria comunei Cornești.

Bravo Iliucă, Bravo Gabi!

P.S. Vă așteptăm în Comuna Cornești pentru o fotografie cu MISS COLONA , văcuța câștigătoare a Târgului AGRARIA – 2017.

0 Comentarii

Nu sunt comentarii